surec

Proje İmalat Süreci

Mert Çelik’te mimari projeye uygun olarak evlerin çelik konstrüksiyonu, özel olarak hazırlanmış yazılımımızda çizilmektedir. Statik hesapları ise Amerika ve Avrupa normları ile Türk Deprem şartnamelerine uygun bir şekilde titizlikle yapılmaktadır. Ayrıca 3-boyutlu CAD programları sayesinde tüm ayrıntılar, vida yerlerine kadar titizlikle detaylandırılmaktadır. Bundan sonra yapılması gereken tek şey, binanın kaplanması ile ilgili tercihlerin belirlenmesi olacaktır.Tercihlere göre gerekli ısı ve ses yalıtım hesapları, Amerikan ve Türk şartnamelerine göre yapılarak, binaların mimari detayları sonlandırılmaktadır.

Evlerin çelik konstrüksiyonu, bilgisayar kontrollü makinelerimiz tarafından, DIN-EN 10147 uluslararası standartlarına uygun, milimetrik hassasiyetle üretilmektedir. Galvanizli çelik kullanılması sayesinde paslanma riski oluşmamaktadır.

Üretilen profiller, atölyemizde çelik perçinler kullanılarak, panel ve döşeme makasları haline getirilmektedir. Atölyede üretilen paneller, şantiyede uzman ve tecrübeli ekiplerimiz tarafından birbirlerine monte edilerek, evinizin çelik karkası oluşturulmaktadır. Ana taşıyıcı sistem dahil, tüm elemanlar perçin, akıllı vida ve bulon kullanılarak birleştirilmektedir. Kaynaklı birleşim, istisnai durumlar dışında kullanılmamaktadır.

Binanın sadece temelinde subasman kotuna kadar beton kullanılırken, kat döşemesi dahil, başka hiçbir yerde beton kullanılmamaktadır. Dış duvarlar, çatı ve döşeme, yönlendirilmiş ahşap levha (OSB-Oriented Strand Board) ile kaplanarak, ince işler için hazır hale getirilmektedir. OSB üzerine, piyasada bulunan her türlü dış cephe ve çatı kaplama malzemesi rahatlıkla uygulanabilmektedir.