metal-kenet

Metal Kenet ve Trapez Kenet Kaplama Sistemi

Bu sistem metal panellerin vida kullanmadan birbirine kenetlenerek çatıya monte edilmesidir. Diğer alternatif çatı kaplamalarına ek olarak oluşturulan bu sistemde sunulan avantajlar, bu kesit seçimini daha cazip hale getirmektedir. Dere ucundan diğer dere ucuna kadar tek parçadan oluşturulabilen bu sistem sayesinde, eksiz geniş uzunlukları özelliklede tonoz (radius) çatıları rahatça geçmemizde bize avantaj sağlamaktadır.
İstenilen genişlikte (210- 800 mm arası faydalı en) şantiye ortamında üretilen bu ürün sayesinde, yerinde ölçünün getirdiği zaiyatsız ve sorunsuz boylandırmanın yanında, estetik bir doku ve görüntü elde edilmektedir.Mevcut konstrüksiyon ve alt yapıya göre seçilebilen kesitler sayesinde, optimum kalınlık ve izolasyon sağlanarak gereksiz yüklerden ve masraflardan kurtulmamızı sağlamaktadır. Düşük eğimli çatılarda da kullanılabilen bu sistemde, daha geniş aşık aralığını geçebilmek ve çatıya daha fazla mukavemet sağlamak için TRAPEZ KENET ( 375–475–500 mm faydalı en) şeklinde de uygulanabilmektedir.
İstenilen renk, kesit, genişlik ve izolasyon seçenekleriyle bize bir çok alternatif çeşidi sunması da sistemin en önemli özelliklerinden biridir.Sanayi tipi yapılarda olduğu kadar, son zamanlarda özellikle konut ve diğer yapılarda da oldukça ilgi gören bu sistem, yapının görsel zenginliğini gözler önüne sermektedir.